• Akreditácia na Erasmus

• Vo výberovom procese na rok 2021 v rámci programu Erasmus+ pre vzdelávania a odbornú prípravu bola žiadosť našej školy o akreditáciu na Erasmus pre individuálnu organizáciu v oblasti školského vzdelávania schválená.

Začiatok platnosti akreditácie: 1. februára 2022
            Koniec platnosti akreditácie: 31. decembra 2027

Čo je akreditácia Erasmus

Akreditácia Erasmus umožní organizácií plnohodnotné zapojenie do programu Erasmus (2021 - 2027) v rámci Kľúčovej akcie 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov. Akreditácia sa získava samostatne pre každú oblasť vzdelávania: školské vzdelávanie, odborné vzdelávanie a príprava, vysokoškolské vzdelávanie a vzdelávanie dospelých.

Akreditácia Erasmus+ je určená organizáciám, ktoré sa venujú práci s mládežou, a chcú byť súčasťou KA1 projektov programu Erasmus+ na obdobie rokov 2021-2027. Akreditácia zjednodušuje proces predkladania projektových žiadostí a podporuje strategické plánovanie a rozvoj organizácií.

Pridelenie akreditácie potvrdzuje, že žiadateľ s cieľom rozvoja svojej organizácie vytvoril strategický plán pre realizáciu vysoko kvalitných projektov s dopadom na jej bežnú činnosť a aktivity v oblasti lokálnej práce s mládežou.

Viac o akreditáciách TU

• Zlepšiť prácu triednych učiteľov vo vzťahu k žiakom a triednym kolektívom.
            • Zmodernizovať vyučovací proces zavedením aktivizujúcich metód a digitálnych technológií.
            • Rozvíjať kľúčové kompetencie učiteľov a žiakov v oblasti spolupráce, komunikácie, digitálnych kompetencií, časového manažmentu, organizácie práce, vzťahu k životnému prostrediu atď.
            • Využívať princípy líderstva, mentoringu a koučingu v prostredí školy.
            • Vytvárať a rozvíjať spoluprácu v komunite.
            • Aktívne sa zapájať do rozvoja školy a spolupráce na medzinárodnej úrovni.