Dňa 30. 9. 25 sa žiaci 4.B triedy zúčastnili poučnej a zároveň inšpiratívnej exkurzie do historického centra nášho mesta Banská Bystrica. Hlavným cieľom bola návšteva Galéria Dominika Skuteckého, v ktorej mali možnosť zoznámiť sa s tvorbou jedného z najvýznamnejších slovenských maliarov na prelome 19. a 20. storočia.
Cestou do galérie sa deti prešli po historickom centre. Počas prechádzky ulicami mesta mali deti možnosť obdivovať významné historické budovy – medzi nimi aj Mestský hrad, Kostol Nanebovzatia Panny Márie, bývalé meštianske domy a najmä budovu radnice, ktorá je dôležitou dominantou Námestia SNP.
Po príchode do galérie ich privítala príjemná atmosféra historickej vily, v ktorej je galéria umiestnená. Deti si so záujmom prezreli vystavené diela, portréty, ako aj pohľady na život vtedajšej spoločnosti. Žiaci si na záver mohli vyskúšať aj interaktívne aktivity pripravené galériou, ktoré ich vtiahli do sveta výtvarného umenia.
Exkurzia bola nielen vzdelávacia, ale aj veľmi príjemná. Žiaci sa vrátili domov plní dojmov, nových poznatkov a možno aj prvých inšpirácií pre vlastnú umeleckú tvorbu. Takéto zážitkové vyučovanie pomáha deťom objavovať krásu umenia, histórie a kultúrneho dedičstva mesta, v ktorom žijú, Banskej Bystrice.