• Novinky

  • Novinky

        • 09jún
          • Úspech našich žiačok na Banskobystrickom pierku 2026
            • Úspech našich žiačok na Banskobystrickom pierku 2026

              Dňa 4. júna 2026 sa konalo slávnostné vyhodnotenie 9. ročníka okresnej literárno-autorskej súťaže „Banskobystrické pierko“, ktorú organizuje Verejná knižnica Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici.

              Za ZŠ Moskovská boli odbornou porotou medzi úspešných autorov vybraté naše talentované žiačky:

              Ninka M. (7.C) získala úžasné 1. miesto v poézii v II. kategórii,

              Simonka I. (5.A) získala krásne 2. miesto v próze v I. kategórii,

              Natálka M. (6.C) sa umiestnila na krásnom 3. mieste v próze v II. kategórii.

              Naše šikovné žiačky dosiahli vynikajúce úspechy, na ktoré sme právom hrdí 👍👌🍀. 

              Zo srdca 🫶 im ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, tvorivosť, usilovnosť a lásku k písanému slovu a prajeme im nech múza, fantázia a radosť z tvorenia ich sprevádzajú aj naďalej.

              Srdečne blahoželáme! 
              🌷📚✍️

        • 09jún
          • Žiačky ZŠ Moskovská sa stali majsterkami Slovenska v basketbale 👍🏀 🏆
            • Žiačky ZŠ Moskovská sa stali majsterkami Slovenska v basketbale 👍🏀 🏆

              S veľkou radosťou a hrdosťou gratulujeme našim žiačkám 5. ročníka k výnimočnému športovému úspechu. 
              Tím mladších minižiačok U11 klubu Slávia ŠKP Banská Bystrica – mládež Red získal titul majstra Slovenska na Majstrovstvách Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnili v dňoch 5. – 7. júna 2026 v Šamoríne v športovom areáli Športcentrum Samaria.

              Družstvo vedené trénerom Michalom Porubčanom predviedlo počas turnaja výborné výkony a vo všetkých piatich zápasoch zvíťazilo. Zaslúžene si tak vybojovalo titul majsteriek Slovenska.

              Na tomto veľkom úspechu sa podieľali aj naše žiačky Natália O. S. a Natália H. (5.A), Lea L. (5.B) a Zuzana C. (5.C), ktoré reprezentujú ZŠ Moskovská a zároveň sú hráčkami Slávie ŠKP Banská Bystrica.

              Dievčatám srdečne blahoželáme k zisku titulu majsteriek Slovenska, ďakujeme za vzornú reprezentáciu mesta, klubu, školy a prajeme im veľa ďalších športových úspechov, radosti z hry a splnených basketbalových snov 🏀👏.

        • 09jún
          • Majstrovstvá Slovenska v hádzanej žiakov
            • Majstrovstvá Slovenska v hádzanej žiakov


              Športová hala v Púchove privítala v dňoch 3. – 4. júna 2026 najúspešnejšie družstvá z jednotlivých krajov Slovenska na záverečnom turnaji v hádzanej žiakov.
              V konkurencii najlepších družstiev Slovenska sa ocitli aj naši žiaci. Po vylosovaní do dvoch skupín boli konfrontovaní v priamych súbojoch s chlapcami z Nových Zámkov (výsledok 18 : 31), z Piešťan (19 : 31) a z Prešova (20: 27). V poslednom zápase o konečné 7. miesto podľahli žiakom zo Sečoviec (10:19). V druhej skupine súperili družstvá z Považskej Bystrice, Stupavy, Kysuckého Nového Mesta a z už spomenutých Sečoviec.
              Výpočet zúčastnených škôl napovedá, že naši chlapci stáli pred, po športovej stránke, doteraz najťažšou úlohou. Obstáť so cťou proti chlapcom zo športových tried, športových stredísk, hádzanárskych miest. Súperili s najlepšími, viacerými mládežníckymi reprezentantmi Slovenska, budúcimi profesionálnymi hráčmi svojich klubov a určite aj budúcimi seniorskými reprezentantmi Slovenska.
              Nebola to jednoduchá úloha, zhostili sa jej v ofenzívnej činnosti veľmi dobre, miestami až výborne (druhý polčas s N. Zámkami vyhrali 15:12, s Prešovom prehrali o gól), v defenzívnej činnosti to bolo výrazne horšie, keď sme inkasovali pomerne vysoký počet gólov (hlavne v prvých dvoch zápasoch).
              Za zmienku stojí aj skutočnosť, že sme museli oželieť v poslednom zápase trojicu hráčov, ktorí reprezentovali našu školu aj na Školských M SR vo futsale v Poprade. Boli sme totiž jedinou ZŠ, ktorá  postúpila na majstrovstvá v obidvoch spomenutých športoch.
              Našu školu reprezentovali: Matúš Č. a Oliver P. (9.A), Lukáš P. a Richard S. ( 9.B), Michal K., Matej Š. a Andrej M. (9.C), Silvester M. (8.A), Nikolas H. a Samuel Z. M. (8. C) a najmladší Šimon Č. (7.C).

        • 09jún
          • Majstrovstvá Slovenska vo futsale
            • Majstrovstvá Slovenska vo futsale

              Dňa 4. júna 2026 sa naši žiaci predstavili na záverečnom turnaji Majstrovstiev Slovenska vo futsale, ktorý sa konal v Poprade. V konkurencii najlepších školských tímov z celého Slovenska predviedli chlapci bojovné výkony, obrovské nasadenie a výborne reprezentovali našu školu. Po náročných zápasoch sme napokon obsadili 6. miesto na Slovensku.
              Našim chlapcom patrí veľké uznanie. Som na nich veľmi hrdý, pretože počas celého turnaja nechali na ihrisku všetko. Siahli si až na dno svojich síl, bojovali jeden za druhého a ukázali charakter, ktorý zdobí skutočný tím. Pri troche športového šťastia sme určite mohli pomýšľať aj na ešte lepšie umiestnenie, no aj napriek tomu je 6. miesto medzi najlepšími školami na Slovensku veľkým úspechom.
              Školu reprezentovali:
Tomáš M. (9.B),
Nikolas H.,
Roman V.,
Samuel Z. M. (8.C),
Peter M.,
Leo B., Michal K. (9.C) a
Adam K. (7.C).
              Chcem sa zároveň z celého srdca poďakovať rodičom za pomoc s dopravou na turnaj. Menovite patrí veľká vďaka pánovi Mojžišovi, pánovi Bernolákovi a pánovi Valentovi, ktorí ochotne pomohli s prepravou hráčov do Popradu. Ešte raz vám patrí úprimné poďakovanie za váš čas, ochotu a podporu.
              Na záver by som sa chcel poďakovať aj R. Dlhošovi z 11TEAMSPORTS Banská Bystrica, ktorý nás podporil pri účasti na tomto turnaji. Veľmi si vážime jeho pomoc a ochotu podporiť náš tím.
              Ďakujeme všetkým hráčom, rodičom a podporovateľom za krásnu reprezentáciu našej školy

        • 03jún
          • Hmyzí bufet v školskej záhrade
            • Hmyzí bufet v školskej záhrade

              Naši žiaci sa zapojili do súťaže Hmyzia oáza v školskej záhrade, ktorú organizuje Štátna ochrana prírody SR. Cieľom súťaže je podporiť praktickú ochranu opeľovačov a ukázať, že aj jednoduché napájadlo môže byť počas suchých dní veľkou pomocou pre hmyz.

              V rámci aktivity žiaci pripravili prezentáciu o význame opeľovačov, zhotovili napájadlá pre hmyz a natočili reprezentačné video. V okolí našej medonosnej záhrady tak vznikol malý „Hmyzí bufet“, ktorý poskytuje včelám, čmeliakom, motýľom a ďalším opeľovačom bezpečný prístup k vode.

              Aj takouto drobnou aktivitou sa učíme, že ochrana prírody začína priamo v našom okolí.

              Hmyzí bufet

               

        • 02jún
          • Cesta do minulosti
            • Cesta do minulosti

              Naši deviataci sa v pondelok 1. júna vybrali na exkurziu, ktorá bola pre nich lekciou o našej minulosti. Cieľom  cesty bol pamätník a múzeum Auschwitz-Birkenau v poľskom Osvienčime, miesto, ktoré je mementom najtemnejšieho obdobia moderných dejín.

              Počas celodenného programu žiaci prešli areálmi Auschwitz I a Auschwitz II-Birkenau. Vďaka zaujímavému výkladu pani sprievodkyne sa oboznámili s tragickými osudmi ľudí, ktorí sa stali obeťami holokaustu. Prechádzka miestami, kde sa písala história, mala žiakov priviesť k hlbokému zamysleniu.

              Táto návšteva bola pre deviatakov dôležitou pripomienkou toho, aké dôležité je pamätať si chyby minulosti, aby sme ich v budúcnosti nemuseli opakovať. Veríme, že táto skúsenosť v nich posilnila hodnoty tolerancie, ľudskosti a úcty k životu.

        • 02jún
          • Deti deťom na Deň detí
            • Deti deťom na Deň detí

              Pred Medzinárodným dňom detí bol Školský parlament ZŠ Moskovská oslovený Klubom priateľov Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici s prosbou, či by mohol pomôcť spríjemniť tento sviatok deťom, ktoré ho musia tráviť v nemocnici.

              V pondelok 1. júna 2026 preto Alex, Emily, Kristínka, Emmka, Miška a Silvo vymenili školské lavice za dobrovoľníctvo a nezištne venovali svoj čas tým, ktorí to potrebujú najviac. Celý deň strávili na oddeleniach a chodbách nemocnice, kde rozdávali úsmevy, dobrú náladu, povzbudivé slová a malé sladké prekvapenia.

              Sme hrdí na našich parlamenťákov 🧡, ktorí opäť ukázali, že pomoc druhým, empatia a ochota venovať svoj čas majú v našej škole pevné miesto.

              Ďakujeme Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici, konkrétne pani Alene Šperkovej 🙏🧡, za dôveru a príležitosť byť súčasťou tejto krásnej iniciatívy. Poďakovanie patrí aj vedeniu školy 🙏👍 za podporu a vytvorenie podmienok na realizáciu tejto aktivity. Najväčšia vďaka však patrí našim členom školského parlamentu za ich obrovské nasadenie, dobrú vôľu a chuť spraviť niečo pekné pre druhých 🫶.

              Aj tento deň bol dôkazom toho, že keď inštitúcie v našom meste spolupracujú, dokážeme spoločne vytvárať hodnotné veci a prinášať radosť tam, kde je najviac potrebná. ❤️🏥🎈

        • 29máj
          • Dopravná výchova v Turčianskych Tepliciach
            • Dopravná výchova v Turčianskych Tepliciach

              Žiaci 2. a 3. ročníka sa zúčastnili zaujímavého a poučného dopravného výcviku na dopravnom ihrisku v Turčianskych Tepliciach. Počas dopoludnia si zopakovali základné pravidlá cestnej premávky, dopravné značky a správne správanie chodcov i cyklistov.

              Vyskúšali si jazdu na bicykloch, autíčkach aj kolobežkách priamo na cvičnom ihrisku, ktoré je prispôsobené reálnym dopravným situáciám. Pod dohľadom inštruktorov sa učili správne reagovať na križovatkách, semaforoch či priechodoch pre chodcov.

              Veľkým prínosom tejto exkurzie bolo najmä to, že si žiaci mohli teoretické vedomosti overiť aj v praxi. Zábavnou formou sa naučili, aké dôležité je dodržiavať pravidlá cestnej premávky a myslieť na bezpečnosť svoju aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

        • 26máj
          • Keď knihy rozprávajú
            • Keď knihy rozprávajú

              Štvrtáci navštívili Verejnú knižnicu Mikuláša Kováča, kde ich čakala zaujímavá beseda so slovenskou autorkou detských kníh Zuzanou Kubašiakovou. Počas stretnutia deťom priblížila svoju tvorbu a predstavila im knihu Posledný strom, ktorá je určená práve čitateľom v ich veku. Kniha rozpráva príbeh o poslednom strome na svete a zároveň vedie deti k zamysleniu nad prírodou, priateľstvom a ochranou životného prostredia. 

              Beseda bola pre žiakov veľkým zážitkom najmä vďaka interaktívnemu spracovaniu. Autorka predstavila dej knihy pomocou dramatizácie, do ktorej sa aktívne zapájali aj samotné deti. Prostredníctvom rôznych úloh, pohybových aktivít a spoločného rozprávania sa žiaci preniesli priamo do príbehu a mohli lepšie spoznať hlavné postavy aj posolstvo knihy.

              Návšteva knižnice bola pre deti nielen príjemným spestrením vyučovania, ale aj motiváciou k čítaniu a objavovaniu nových knižných príbehov. Žiaci odchádzali plní dojmov, nových zážitkov a inšpirácie siahať po knihách častejšie.

        • 21máj
          • Štvrtáci objavovali tajomstvá baníctva v Thurzo – Fuggerovskej expozícii
            • Štvrtáci objavovali tajomstvá baníctva v Thurzo – Fuggerovskej expozícii

              Štvrtáci sa v uplynulých dňoch vybrali na zaujímavú cestu do minulosti a navštívili THURZO – FUGGER zážitkovú expozíciu, ktorá pútavým spôsobom približuje banícku históriu nášho regiónu. Expozícia sa nachádza v priestoroch Mestského hradu v Banskej Bystrici a pomocou moderných technológií prenáša návštevníkov o viac ako 500 rokov späť – do čias slávnej Thurzovsko-Fuggerovskej spoločnosti a rozkvetu baníctva. 

              Počas prehliadky sa žiaci dozvedeli množstvo zaujímavostí o ťažbe medi, práci baníkov i fungovaní Medeného hámra. Veľkým zážitkom boli „hovoriace obrazy“, virtuálna realita, 360° projekcia či interaktívne hry, vďaka ktorým si deti mohli vyskúšať rôzne činnosti spojené s baníctvom. Moderné technológie a interaktívne prvky urobili z učenia skutočný zážitok. 

              Návšteva expozície bola pre štvrtákov nielen poučná, ale aj veľmi zábavná. Deti si odniesli množstvo nových poznatkov o histórii Banskej Bystrice a jej okolia a zároveň mali možnosť zažiť históriu netradičným a pútavým spôsobom. Exkurzia sa všetkým veľmi páčila a určite bude ešte dlho patriť medzi ich pekné školské zážitky.

        • 20máj
          • My a svet okolo nás
            • My a svet okolo nás

              Žiaci tretieho ročníka navštívili knižnicu Mikuláša Kováča, kde sa zúčastnili zaujímavej besedy na tému My a svet okolo nás - Ako sa orientovať v spleti informácií a ako rozlíšiť pravdu od lží? Venovali sme sa svetu internetu, sociálnych sietí a diskutovali o tom, ako rozpoznávať dezinformácie, hoaxy a overovať si pravdivosť informácií. Žiaci si odniesli veľa nových poznatkov a podnetov do každodenného života

        • 19máj
          • Návšteva canisterapeutického psíka v škole
            • Návšteva canisterapeutického psíka v škole

              Žiaci prvého ročníka zažili v škole veľmi zaujímavé popoludnie. Navštívila nás fenka zlatého retrievera Mia spolu so svojou majiteľkou a canisterapeutkou, ktorá deťom porozprávala o tom, ako môže psík pomáhať ľuďom.

              Deti sa dozvedeli, čo je canisterapia, kde všade takýto psík pracuje a ako pomáha v nemocniciach, či pri individuálnych stretnutiach s ľuďmi. Pani canisterapeutka im vysvetlila aj to, ako prebieha výcvik psa, ako sa učí reagovať na pokyny a aké vlastnosti musí mať terapeutický psík. Rozprávala aj o tom, ako Mia pomáha doma, ako rada plní pokyny a aká je šikovná pri rôznych činnostiach. Deti si mohli vyskúšať aj praktické aktivity - volali Miu po mene, dávali jej pokyny a pozorovali, ako krásne reaguje a spolupracuje.

              Veľkým zážitkom boli aj chvíle, keď si deti mohli Miu pohladkať, byť s ňou v blízkom kontakte a pozorovať jej pokojné správanie. Na záver ju deti odmenili maškrtami a mohli sa s ňou ešte chvíľu pohrať.

              Celé stretnutie bolo pre všetkých veľkým zážitkom a prinieslo deťom veľa nových poznatkov, radosti a príjemných chvíľ.

        • 19máj
          • Les pre ľudí – ľudia pre lesy 🌲💚
            • Les pre ľudí – ľudia pre lesy 🌲💚

              Naši žiaci šiesteho ročníka sa zúčastnili už predposledného stretnutia Detskej lesníckej univerzity, ktoré sa konalo na Lesníckej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene. Ôsmu odbornú prednášku na tému „Les pre ľudí – ľudia pre lesy“ viedol doc. Ing. Daniel Halaj, PhD. z Katedry lesníckej ekonomiky a politiky. Žiaci sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o ekosystémových službách lesa – teda o tom, čo všetko nám les poskytuje a prečo je jeho ochrana pre človeka nesmierne dôležitá.

              Program bol doplnený lesným kvízom a aktivitami lesnej pedagogiky, ktoré si pripravili študenti IFSA. Atmosféra celého stretnutia bola veľmi príjemná, uvoľnená a súťaživá zároveň. Žiaci si mohli overiť svoje vedomosti, zasúťažiť si a niektorí si odniesli aj zaujímavé ceny. Okrem poznatkov o lesníctve ich zaujali aj rôzne zaujímavosti zo sveta – napríklad informácia o najvyššej drevenej budove sveta Ascent v americkom Milwaukee, ktorá má až 25 poschodí a výšku 86,6 metra.

              Keďže hlavnou témou boli ekosystémové služby lesa – „dary lesa“, žiaci mali možnosť hlasovať prostredníctvom zelenej stužky za to, ktorú službu lesa považujú za najdôležitejšiu. Najviac hlasov získala čistá voda, čo ukazuje, že si naši žiaci uvedomujú jej nenahraditeľný význam pre život na Zemi.

              Zelenú stužku si žiaci odniesli aj domov ako symbol nádeje, života, úcty k prírode a spätosti človeka s lesom. Zároveň dostali pozvánku na posledné stretnutie Detskej lesníckej univerzity, ktoré bude spojené s prezentáciou ich projektu na mestskom zastupiteľstve vo Zvolene a slávnostnou promóciou, ktoré symbolicky ukončí ich celoročnú cestu mladých lesníkov. 🌿🎓

        • 18máj
          • Lesnícke dni vo Zvolene
            • Lesnícke dni vo Zvolene

              Lesnícke dni 2026 vo Zvolene navštívili druháci z 2.A. Cieľom tejto školskej akcie nebolo len priblížiť sa k témam významu lesa, k spájaniu sa lesníkov s verejnosťou, ktorá má rada prírodu, lesy a zdravotný životný štýl, ale získať aj zručnosti s cestovaním vo vlaku. Overiť si našu finančnú gramotnosť priamo v praxi pri kúpe lístka, či zmrzliny na Námestí SNP. Celé podujatie sa nieslo v duchu „Les je pre nás veľký dar, vyslovme mu Lesu zdar“. Avšak videli sme tam aj prácu lesných hasičov, záchranárov, skautov a sokoliarov. 

        • 18máj
          • Tvorivé dielne s hlinou
            • Tvorivé dielne s hlinou

              V máji 2026 prváci a druháci z 2.A si zašpinili svoje rúčky hlinou, aby vytvorili krásne prekvapenia pre svoje mamičky. Pán keramikár Marek Novotňák opäť zavítal do našej školy, aby ukázal toto staré remeslo tým najmenším z našej školy a naučil ich pár techník ako modelovať a pracovať s hlinou. Mamičky budú určite potešené krásnymi výtvormi svojich detí. My sme si vyskúšali modelovanie s hlinou na výtvarných dielničkách.  

        • 15máj
          • Krajské kolo v atletike žiakov
            • Krajské kolo v atletike žiakov

              Naši žiaci sa 14.5. 2026 zúčastnili Krajského kola atletických pretekov. Mali sme zastúpenie vo vrhu guľou, hode vortexom a skoku do výšky. Dvaja žiaci a jedna žiačka krásne reprezentovali našu školu a poradilo sa nám získať aj medailu. Ďakujeme za reprezentáciu a sme si istí, že budúci rok už budete rovnako výborne reprezentovať na súťažiach stredné školy, na ktoré od septembra povedú vaše kroky. 

        • 08máj
          • 🌷 Deň matiek – 10. mája 🌷
            • 🌷 Deň matiek – 10. mája 🌷

              Milé mamičky, staré mamy a všetky ženy,
              ktoré rozdávajú lásku, pochopenie a úsmev,

              pri príležitosti Dňa matiek Vám zo srdca ďakujeme za Vašu nekonečnú starostlivosť, trpezlivosť a podporu. Ste pre nás oporou, inšpiráciou a bezpečným prístavom každý deň.

              Prajeme Vám veľa zdravia, radosti, šťastia a krásnych chvíľ strávených s Vašimi najbližšími.
              Nech je každý deň naplnený láskou, úsmevom a vďačnosťou za všetko, čo robíte.

              ĎAKUJEME, že ste tu pre nás. 💐

              S láskou a úctou
              žiaci a zamestnanci základnej školy 🌸

               

              Pre mamičku

        • 08máj
          • Veľký úspech našich žiakov na okresnom kole Biologickej olympiády! 🧪🌿
            • Veľký úspech našich žiakov na okresnom kole Biologickej olympiády! 🧪🌿

              Naši žiaci úspešne reprezentovali školu na okresnom kole v Biologickej olympiáde - kategória D.

              Mimoriadne nás teší úspech v posterovej časti súťaže, v ktorej žiaci prezentovali vlastné výskumné aktivity spracované formou odborného posteru. Po dlhých rokoch mala naša škola v tejto kategórii opäť svojich zástupcov a ich práca priniesla nádherné umiestnenia – Sofia O. získala 1. miesto a Lukáš K. obsadil 3. Miesto.

              V teoretickej časti dosiahol Radko K. krásne 9. miesto spomedzi 22 súťažiacich, čo je výborný výsledok v silnej konkurencii mladých biológov.

              Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, ich zodpovednú prípravu, kreativitu a záujem o prírodné vedy. 👏🌱

        • 08máj
          • Zábavná prechádzka na náučnom chodníku v Jakube
            • Zábavná prechádzka na náučnom chodníku v Jakube

              Naši siedmaci z predmetu environmentálna výchova absolvovali v spolupráci s CVČ Junior zaujímavú aktivitu „Zábavná prechádzka NCH Jakub“, ktorá spojila pohyb v prírode, tímovú spoluprácu a objavovanie jedinečných prírodnín nášho regiónu.

              Počas prechádzky  pracovali žiaci v skupinách, plnili rôzne úlohy a zároveň si hravou formou rozširovali vedomosti z environmentálnej výchovy, biológie, geografie či dejepisu. Najväčším prínosom bolo, že nové informácie získavali priamo v teréne – pozorovaním, skúmaním a vlastným zážitkom.

              Veľkým zážitkom bolo aj pozorovanie voľne rastúcich druhov orchideí a vstavačovitých rastlín. Mnohí žiaci boli prekvapení, že orchidey nepatria len do kvetináčov v obývačke, ale rastú aj vo voľnej prírode priamo v našom regióne. Práve možnosť vidieť tieto vzácne rastliny v ich prirodzenom prostredí dodala celej aktivite výnimočný rozmer a pomohla žiakom viac si uvedomiť hodnotu a rozmanitosť našej prírody.

              Nečakaným, no veľmi milým bonusom boli aj ceny, ktoré žiaci získali za svoje zapojenie a aktivitu počas programu.

        • 08máj
          • Historický športový úspech našich žiakov
            • Historický športový úspech našich žiakov

              Žiakom Základnej školy Moskovská 2 v Banskej Bystrici sa v tomto školskom roku podaril nezvyčajný a mimoriadne cenný športový počin. Naši chlapci dosiahli historický úspech, keď sa dokázali prebojovať až na tri záverečné turnaje majstrovstiev Slovenska.
              Školu budú reprezentovať v malom futbale, futsale a hádzanej chlapcov, čo je výnimočný výsledok nielen v rámci regiónu, ale aj v celoslovenskom meradle. Takýto úspech sa v histórii školy podari len málokedy!  Svedčí to o veľkom nasadení, tímovej spolupráci a celkovej práci žiakov aj pedagógov ( ďakujeme aj rodičom !!! ).
              Našim športovcom srdečne gratulujeme k postupu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Do záverečných turnajov im držíme palce a prajeme veľa športového šťastia, fair play a nezabudnuteľných zážitkov.
              Sme na vás hrdí!

    • Kontakty

      • Základná škola, Moskovská 2, Banská Bystrica
      • 356 777 08
      • 2020982040
      • Mgr. Marta Melicherová
        riaditel@zsmosbb.sk
        + 421 903 657 550
      • Mgr. Lucia Steinerová
        lucia.steinerova@zsmosbb.sk
        + 421 903 657 550
      • Mgr. Ivana Masárová
        ivana.masarova@zsmosbb.sk

        Mgr. Katarína Riečanová
        katarina.riecanova@zsmosbb.sk

        + 421 903 657 550
      • Mgr. Alena Maľová, školský špeciálny pedagóg
        + 421 918 778 100
        Mgr. Michaela Palková, školský psychológ
        + 421 918 779 381
      • Moskovská 2
        974 04 Banská Bystrica
        Slovakia
      • + 421 903 657 550
      • Jaroslava Šulejová
        jaroslava.sulejova@zsmosbb.sk
        + 421 903 657 550
      • Katarína Hornyaková
        katarina.hornyakova@zsmosbb.sk
        + 421 911 365 755
    • Prihlásenie