Dňa 4. júna 2026 sa konalo slávnostné vyhodnotenie 9. ročníka okresnej literárno-autorskej súťaže „Banskobystrické pierko“, ktorú organizuje Verejná knižnica Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici.
Za ZŠ Moskovská boli odbornou porotou medzi úspešných autorov vybraté naše talentované žiačky:
Ninka M. (7.C) získala úžasné 1. miesto v poézii v II. kategórii,
Simonka I. (5.A) získala krásne 2. miesto v próze v I. kategórii,
Natálka M. (6.C) sa umiestnila na krásnom 3. mieste v próze v II. kategórii.
Naše šikovné žiačky dosiahli vynikajúce úspechy, na ktoré sme právom hrdí 👍👌🍀.
Zo srdca 🫶 im ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, tvorivosť, usilovnosť a lásku k písanému slovu a prajeme im nech múza, fantázia a radosť z tvorenia ich sprevádzajú aj naďalej.
Srdečne blahoželáme!
🌷📚✍️